Jubileusz 25-lecia

Ks. Marcin Kostka FSSP: dziś Stowarzyszenie Księdza Skargi może być wzorem dla innych organizacji

Podsumowując ćwierćwiecze działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, przełożony generalny krakowskiego domu Kapłańskiego Bractwa św. Piotra ks. Marcin Kostka podkreślił skuteczność pracy Stowarzyszenia w środowisku świeckich katolików. których można określić jako kontrrewolucjonistów, przeciwnych niszczeniu tkanki moralnej i religijnej narodu. Słowa uznania padające z ust zasłużonego na polu religijnym i społecznym duchownego są dla członków, przyjaciół i darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi słowami dodającymi zapału do walki z niszczycielskimi ideologicznymi eksperymentami, wzorowanymi na receptach pisanych przez lewicowych doktrynerów.

Ksiądz Marcin Kostka FSSP, urodził się 21 stycznia 1979 roku w Busku-Zdroju w Diecezji Kieleckiej. Ukończył Niższe Seminarium Duchowne OO. Franciszkanów Reformatów w Wieliczce, gdzie w 1998 roku zdał egzamin maturalny. 28 sierpnia 1998 r. wstąpił do Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, a po rocznym nowicjacie rozpoczął studia filozoficzno – teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce.


Krakowską uczelnię ks. Marcin kostka ukończył 24 lutego 2005 roku z tytułem magistra. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 2005 roku na Jasnej Górze z rąk Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. abpa Józefa Kowalczyka. Od czasu uzyskania święceń kapłańskich był duszpasterzem wiernych środowisk Klasycznego Rytu Rzymskiego we Wrześni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i w Szamotułach. Jednocześnie pracował z młodzieżą harcerską i wojskową. Po posłudze w Zakonie Paulinów, w czerwcu 2018 roku został na stałe inkorporowany do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Ponadto, od sierpnia 2015 roku, pełni obowiązki naczelnika Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Ks. Marcin Kostka, dokonując oceny 25 lat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, ma pełny przegląd pracy członków, sympatyków i darczyńców stowarzyszenia. Jest znany czytelnikom publikacji nieperiodycznych oraz prasy tradycyjnej i mediów elektronicznych, wydawanych przez SKCh. Publikuje m. in w „Przymierzu z Maryją” i w magazynie „Polonia Christiana”. Jego opracowanie pt. „Trybunał Miłosierdzia” rozeszło się w blisko trzystu tysiącach egzemplarzy.


Jest także autorem materiałów edukacyjnych, w tym publikacji o księdzu Władysławie Gurgaczu, kapelanie podziemia, zamordowanym przez komunistów. W 2021 roku za wytrwałą pracę duszpasterską i edukacyjną został uhonorowany Nagrodą im. Ks. Piotra Skargi.

 
Zachęcamy do wysłuchania kilkuminutowej wypowiedzi naszego Przyjaciela, udzielonej nam z okazji jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.


piotrskarga.pl

W tym roku mija 25 lat od momentu, w którym Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło misję budzenia sumień Polaków. Przez te ćwierć wieku zbudowaliśmy silny ośrodek działalności dla katolików walczących o zachowanie chrześcijańskiego charakteru naszej Ojczyzny. Trwając w wierności Świętemu Kościołowi Katolickiemu, bronimy Tradycji katolickiej, godności i życia człowieka, podstaw moralności w życiu publicznym oraz własności prywatnej. Przypominamy i propagujemy podstawowe zasady cywilizacji chrześcijańskiej, opartej o wielopokoleniową rodzinę, tradycyjną pobożność i wzorce kulturowe. Podążając za myślą naszego Patrona, Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, że tylko katolicka Polska może przetrwać w Europie i świecie, aktywnie realizujemy naszą misję poprzez ogólnopolskie kampanie społeczne oraz działalność medialną i edukacyjną.

Oto fakty o naszym Stowarzyszeniu, których nie odnajdą Państwo w mediach głównego nurtu - zapraszamy!